Кошик
1167 відгуків
promo_banner
+380 (96) 252-12-59
+380 (50) 102-78-32
+380 (63) 431-14-42

Як вибрати шуруповерт?

Як вибрати шуруповерт?

Шуруповерт - це електроінструмент, призначений для завертання та вивертання шурупів, гвинтів і саморізів. Сучасний ринок рясніє найрізноманітнішими моделями, з різним набором функцій і унікальними технічними характеристиками. Вибір дуже великий, і підібрати відповідну модель не завжди просто. Щоб полегшити Вам завдання, перерахуємо найважливіше, на що слід звернути увагу.

Для початку визначтеся з умовами та складністю робіт. Яким навантаженням буде піддаватися інструмент? З якими матеріалами і кріпленням Ви плануєте працювати? Наскільки тривалими будуть роботи? Чи Вам потрібна функція дрилі? Зручно працювати з мережевим інструментом?

Відповівши на ці питання, Ви зможете визначити, які точно функції і значення Вам необхідні в шуруповерти.

Види шурупокрутів

Шуруповерти насамперед, діляться за типом джерела живлення. Акумуляторний інструмент зручний своєю незалежністю від проводів, які стануть перешкодою в обмеженому просторі (шнур може чіплятися за меблі, плутатися в ногах, перегинатися, закручуватися). Такий шуруповерт часто йде ще й з функцією свердління, що є плюсом при ремонтних або опоряджувальних роботах. Потужності батареї вистачить на періодичні роботи по кілька годин на день, а сучасні зарядні пристрої дозволять перезарядити її за годину. На мережевий ж інструмент слід звернути увагу при серійному використанні. Такі шуруповерти працюють з постійною потужністю, яка найчастіше більше, ніж у акумуляторних, і важити він буде менше, та і коштувати дешевше.

Наступне на що слід звернути увагу - це використання інструменту як дрилі. Не кожен шуруповерт має функцію свердління. Мережеві моделі практично всі її позбавлені.

Розглянемо й іншу класифікацію - поділ інструмента на професійний і побутовий. Важливу роль тут відіграють технічні характеристики. Професійний шуруповерт розрахований на тривалу роботу. Він не перегрівається при тривалих навантаженнях, показує кращі результати продуктивності. Причиною цього є те, що такий інструмент виконується з міцних матеріалів, кожен виробник прагне розробити свою спеціальну комбінацію сплавів та комплектуючих для покращення властивостей товару.

 

≋ Як вибрати шуруповерт правильно • Який шуруповерт підібрати для будинку і роботи

 

Технічні характеристики

  • Крутний момент (Н*м) – від цієї величини буде залежати працездатність інструменту саме як шуруповерта. Чим більше крутний момент, тим більш складні завдання інструмент зможе подолати - впорається з шурупами більшого діаметру і дозволить загвинтити кріплення в більш щільний матеріал.
  • Частота обертання (об/хв) – це швидкість обертання шпинделя інструменту. Від неї залежить виконання функції дрилі електроінструментом. Регулюється дозуванням зусилля при натисканні на кнопку включення. Існують моделі з 2 і 3 швидкостями, у цьому випадку регулювання буде відбуватися за допомогою спеціального перемикача.
  • Потужність – від цієї характеристики безпосередньо залежить продуктивність електроінструменту. Якщо ми маємо справу з мережевими шуруповертами, то йде пряма залежність від потужності двигуна і споживаної енергії. В акумуляторних ж інструментах головну роль грає напруга акумулятора. Чим воно більше, тим потужніше шуруповерт.
  • Ємність акумулятора (А*год) - ця характеристика відповідає за час використання інструмента. Чим більше місткість, тим довше буде працювати акумуляторний інструмент. Часто дрилі-шуруповерти комплектуються двома акумуляторами.
  • Тип зарядного пристрою залежить від виду акумулятора. Для Li-ion батареї підходять імпульсні зарядні пристрої. Вони забезпечують повну зарядку акумулятора за годину. Для Ni-Cd і Ni-MH батарей використовують звичайні зарядні пристрої, які, в свою чергу, поділяються на зарядні пристрої повільного (14-16год.), швидкого (3-6год.) і швидкісного заряду (1 ч.).
  • Реверс – обертання шпинделя у зворотний бік. Наявність цієї функції необхідно для вивертання кріплення і виведення свердла з матеріалу.
  • Вага – зрозуміло, з легким інструментом працювати приємніше, ніж з важким, зараз існує багато потужних моделей невеликої маси. Для виробника дуже важливо, щоб електроінструмент користувався попитом, а для цього він повинен бути зручний в роботі. Найменший вага – ознака побутового класу пристроїв. Це визначається невеликими розмірами двигуна та акумулятора. Тому навряд чи він виявиться дуже потужним - варто про це задуматися перед покупкою.

Витратні матеріали

Багато що залежить також і від оснащення шуруповерта.

  • Біта – основна насадка для шуруповерта, що служить безпосередньо для завертання та вивертання шурупів. Біти бувають різних розмірів і видів. Їх слід вибирати залежно від виду кріплення та матеріалу, в який той загортається. Зверніть увагу і на матеріал виготовлення самої оснастки. Правильне поєднання вигляду, сплаву, а також покриття біти значно полегшить Вашу роботу.
  • Свердло – оснащення дрилі-шуруповерта, призначена для створення отворів різного діаметра. Якщо Ваш інструмент не оснащений функцією удару, він не впорається зі свердлінням бетону або цегляної кладки.
  • Акумулятори, батареї знадобляться будь акумуляторної інструменту. Вони так само бувають декількох видів і різняться своїми характеристиками і вартістю. Існує три види акумуляторів - Ni-Cd, Ni-MH, Li-Ion. Останнім часом останній набуває все більшу популярність в акумуляторному електроінструменті.

Додаткові захисні засоби – безпека понад усе. Різноманітні захисні засоби допоможуть Вам у цьому. Окуляри, беруші, рукавички, спец.одяг і взуття розроблені і призначені спеціально для майстрів та будуть корисні в роботі з будь-яким приладом.

 

Як вибрати шуруповерт: поради щодо вибору для дому, дачі, роботи

 

 

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner